Nowość ! Dorabiamy pierścienie centrujące do felg aluminiowych
Umów się(22) 870 16 53

Nowość ! Dorabiamy pierścienie centrujące do felg aluminiowych

Pierścienie centrujące są elementem niemal niezastąpionym przy montarzu felg aluminiowych do piasty naszego samochodu. Dlaczgo warto dorobić taki pierścień centrujący ? Ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie dokładnie wycentrować koło zamocowane na piaście. Jak powszechnie wiadomo każdy rodzaj felgi charakteryzuje się różnymi parametrami. Zaliczamy do nich min. rozmiar, średnicę centralnego otworu felgi (CH.), offset (ET.) i rozstaw śrub mocujacych koło. Poniżej postaramy się wyjaśnić ich znaczenie.

Rozmiar felgi aluminiowej

Jej rozmiar oznaczana jest zazwyczaj w calach w podany sposób: 6,5 x 16, gdzie 6.5 oznacza szerokość, a 16 srednicę zewnętrzną felgi podawaną również w calach.

Śruby mocujące koło i ich rozstaw

Parametr ten opisywany jest zazwyczaj w nastepujący sposób: 5 x 100. Gdzie 5 to liczba śrub mocujących felgę, a 100 to średnica kręgu w którym znalazły się mocujące felgę otwory.

Otwór Centralny i jego średnica ( CH. )

Jest to parametr którego wielkość odpowiada za dokładność z jaką wycentrowana zostanie felga na piaście naszego samochodu. W przypadku gdy dochodzi do rozbierzności pomiędzy otworem centrującym felgi a piastą, musimy wykorzystać pierścień centrujący. Zatem dorabianie pierścieni centrujących zmniejsza i niweluje różnice, które wystapiły między tymi dwoma elementami. Dzięki nim możemy prawidłowo dostosować otwór centrujący do konkretnego modelu samochodu.

Osadzenie felgi aluminiowej, czyli Offset ( ET )

Offset jest parametrem, który ma za zadanie określić odległość płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej. Wartość ta podawana jest w milimetrach. Jej wartość może być ujemna oraz dodatnia. ET jest parametrem charakteryzującym każdą felgę aluminiową, a jej wielkość wpływa między innymi na głebokość na jaką może schować się felga w nadkolu samochodu. Dlatego bardzo ważne jest przed zakupem alufelg sprawdzenie jaki offset felgi jest dopuszczalny dla naszego samochodu.

Z powodu licznych zapytań Państwa o takie właśnie pierścienie centrujące wzbogaciliśmy naszą ofertę o dorabianie pierścieni centrujących do alufelg oraz ich sprzedaż. Dokładny cennik tej usługi zawarty jest w dziale cennik. Wszystkie dodatkowe informacje udzielamy telefonicznie. Zapraszamy!

Comments are closed.