Wyważanie Kół Samochodowych
Umów się(22) 870 16 53

Wyważanie Kół Samochodowych

Wszyscy wiemy że stan techniczny układu jezdnego ma bardzo istotny wpływ na komfort jazdy, zużycie poszczególnych elementów mechanicznych pojazdu oraz przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

Ważnym elementem tego układu są koła, które jak powszechnie wiadomo należy wyważać. Czynność tą powinniśmy wykonywać przy każdej sezonowej zmianie ogumienia kół samochodowych a w przypadku opon całorocznych przynajmniej dwa razy do roku.

Ważne jest, aby wyważanie kół było wykonane profesjonalnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu co przyczyni się do mniejszego zużycia bieżnika naszych opon.

Poniżej przedstawiamy kilka oznak, które świadczyć mogą o nieprawidłowym wyważeniu kół samochodowych oraz skutki, które mogą być jego następstwem.

Najczęstrze objawy złego wyważenia kół – Niewyrównoważenie

Jeżeli dochodzi do sytuacji w której podczas użytkowania i eksploatacji samochodu odczuwamy drgania kół, przenoszące się na obręcz kierownicy lub nadwozie, nasilające się wraz ze wzrostem prędkości pojazdu oraz zauważyć można charakterystyczne plackowate zużycie bieżnika opon. Wówczas możemy przypuszczać że mamy do czynienia z nieprawidłowo wyważonymi kołami (niewyrównoważenie kół). Takim przypadku drgania mogą ustępować po osiągnięciu prędkości mniejszej niż 50km/h oraz nasilać się przy przekroczeniu 60km/h. Zakres tych prędkości może zmieniać się w zależności od rozmiaru opon.

Skutki będące następstwem złego wyważenie kół

Najczęściej występującymi skutkami nieprawidłowego wyważanie kół przednich są drgania wyczuwalne na kierownicy. W przypadku kół tylnych dochodzi do charakterystycznych odgłosów dobiegających z tyłu samochodu oraz drgania całego nadwozia. Drgania te mogą powodować nienaturalne oraz przyśpieszone zużycie wszystkich elementów samochodu, a w szczególności podwozia oraz układu kierowniczego. Znacząco wpływają również na komfort jazdy nie tylko kierowcy, ale również i pasażerów co skutkować może zmęczeniem i utratą koncentracji co zmniejsza bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Szacunkowe ceny w/w usługi dostępne są w dziale “Cennik usług” na naszej stronie www. Zachęcamy Państwa do skorzystania z usługi komputerowego wyważania kół, dostępnej w ofercie naszej firmy. Zapraszamy

Comments are closed.