Regeneracja Felg
Umów się(22) 870 16 53

Regeneracja Felg

Często do naszych rąk trafiają felgi które są stare, zardzewiałe, na pozór wydające się nic nie wartym złomem, z którego nie da się już nić wykrzesać. Zapewne wiele osób pozbyło by się takich felg i rozejrzało za nowszymi bardziej ślniącymi, w lepszym stanie.

W każdym rozwiązaniu są plusy jak również i minusy. Gdy posiadamy zwykłe falgi ich wymiana nie jest niczym skomplikowanym. Sprawa robi się trudniejsza, gdy posiadamy zabytkowy samochód a wraz z nim zabytkowe felgi. W takiej sytuacji zakupienie oryginalnych felg w lepszym stanie graniczy z cudem. W tym przypadku jedynym wyjsciem z tej patowej sytuacji jest regeneracja felgi. Proces ten może przywrócić dawny blask lub nadać nowy bardziej efektowny wygląd.

Odnawianie Felgi aluminiowej czy też stalowej rozpoczyna się od przygotowania felgi do procesu piaskowania czyli szlifowania. Zanim to nastąpi felga jest jest wyrównywana i prostowana jeżeli takie zabiegi są konieczne. Kolejnym etapem jest uzupełnienie wszelkich ubytków ( uzupełnianie odprysków oraz uszkodzeń, oraz spawanie pęknięć). Kolejnym etapem takiej renowacji jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, ognisk korozji oraz rdzy. Wszystko to przy pomocy szlifowania metodą piaskowania, która umożliwia osiągniecie idealnie gładkiej powierzchni. Po wykonaniu piaskowania felga jest przygotowana do malowania. Do tego celu używamy technologii malowania proszkowego dzięki czemu uzyskujemy jednolitą oraz trwała powłokę lakierniczą. Po Malowaniu felga trafia do pieca na kilka godzin by wzmocnić powłokę lakierniczą.

Tak oto w skrócie przedstawia się proces którego celem jest renowacja felg stalowych i aluminiowych. Felgi po jej wykonaniu wyglądają jak nowe pomimo lat oraz wielu uszkodzeń. Jeżeli interesują państwa dokładniejsze informacje na temat procesu piaskowania, malowania oraz naprawy felg, zapraszamy do odwiedzenia innych działów naszej strony poświeconych własnie tym procesom. Ceny w/w usługi dostępne są w dziale “Cennik usług” na naszej stronie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Comments are closed.