Malowanie Felg Aluminiowych i Stalowych Proszkowo
Umów się(22) 870 16 53

Malowanie Felg Aluminiowych i Stalowych Proszkowo

Malowanie metodą proszkową to najnowocześniejsza a zarazem najefektowniejsza metoda pokrywania farbą różnego rodzaju elementów stalowych i aluminiowych ( przykład: Felgi i Alfelgi ). Metoda ta pozwala uzyskać najwyższą jakość lakierowanej powierzchni odpornej na czynniki atmosferyczne.

Na czym polega malowanie proszkowe felgi i alufelgi ?

Malowanie Felg odbywa się przy udziale specjalnego proszku, który zostaje metodą natryskową naniesiony na malowany element za pomocą pistoletu natryskowego. Elektrostatycznie naładowany proszek w czasie natrysku proszek lakierniczy pokrywa malowaną powierzchnię tworząc wysoką jakościowo jednolitą warstwę. Następnie malowany proszkowo element przechodzi cztery etapy wygrzewania w specjalnym piecu.

Topienie  ⇒  przepływ  ⇒  tężenie  ⇒  utwardzanie 

W czasie trwania wygrzewania w piecu malowanego elementu przy temperaturze 160-210 stopni c. ziarenka farby topnieją po czym łączą się przylegając blisko siebie, a następnie tężeją i utwardzają. Dzięki temu procesowi uzyskujemy jednolitą warstwę farby idealnie gładkiej i odpornej.

Dlaczego właśnie malowanie proszkowe ?

Ponieważ dzięki farbie proszkowej i opisanej wyżej metodzie malowania natryskowego, uzyskujemy wysokiej jakości powłokę twardą i wytrzymałą. Wybór farby z palety kolorów w tej technologi jest w zasadzie niemal nieograniczony.

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najlepszą jakość wykonywanych usług. Szacunkowe ceny w/w usługi dostępne są w dziale “Cennik usług” na naszej stronie www. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Comments are closed.