Dorabianie Pierścieni Centrującyh, Mocujących Do AluFelg
Umów się(22) 870 16 53

Dorabianie Pierścieni Centrującyh, Mocujących Do AluFelg

Pierścienie centrujące są elementem niemal niezastąpionym przy montażu felg aluminiowych do piasty naszego samochodu. Dlaczego warto dorobić taki pierścień centrujący ? Ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie dokładnie wycentrować koło zamocowane na piaście. Jak powszechnie wiadomo każdy rodzaj felgi charakteryzuje się różnymi parametrami. Zaliczamy do nich min. rozmiar, średnicę centralnego otworu felgi (CH.), offset (ET.) i rozstaw śrub mocujacych koło. Poniżej postaramy się wyjaśnić ich znaczenie.

Rozmiar felgi aluminiowej

Jej rozmiar oznaczana jest zazwyczaj w calach w podany sposób: 6,5 x 16, gdzie 6.5 oznacza szerokość, a 16 średnicę zewnętrzną felgi podawaną również w calach.

Śruby mocujące koło i ich rozstaw

Parametr ten opisywany jest zazwyczaj w następujący sposób: 5 x 100. Gdzie 5 to liczba śrub mocujących felgę, a 100 to średnica kręgu w którym znalazły się mocujące felgę otwory.

Otwór Centralny i jego średnica ( CH. )

Jest to parametr którego wielkość odpowiada za dokładność z jaką wycentrowana zostanie felga na piaście naszego samochodu. W przypadku gdy dochodzi do rozbierzności pomiędzy otworem centrującym felgi a piastą, musimy wykorzystać pierścień centrujący. Zatem dorabianie pierścieni centrujących zmniejsza i niweluje różnice, które wystapiły między tymi dwoma elementami. Dzięki nim możemy prawidłowo dostosować otwór centrujący do konkretnego modelu samochodu.

Osadzenie felgi aluminiowej, czyli Offset ( ET )

Offset jest parametrem, który ma za zadanie określić odległość płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej. Wartość ta podawana jest w milimetrach. Jej wartość może być ujemna oraz dodatnia. ET jest parametrem charakteryzującym każdą felgę aluminiową, a jej wielkość wpływa między innymi na głębokość na jaką może schować się felga w nadkolu samochodu. Dlatego bardzo ważne jest przed zakupem alufelg sprawdzenie jaki offset felgi jest dopuszczalny dla naszego samochodu.

Z powodu licznych zapytań Państwa o takie właśnie pierścienie centrujące wzbogaciliśmy naszą ofertę o dorabianie pierścieni centrujących do alufelg oraz ich sprzedaż. Dokładny cennik tej usługi zawarty jest w dziale cennik. Wszystkie dodatkowe informacje udzielamy telefonicznie. Zapraszamy!

Comments are closed.