Renowacja i Regeneracja felg | Auto
Umów się(22) 870 16 53

Renowacja i Regeneracja felg

Zdarza się czasem, że w nasze ręce trafiają stare, zardzewiałe felgi, wydające się być złomem, z którego nic się już nie da zrobić. I tak wielu z nas zapewne wyrzuciłoby felgi i poszukało innych, w lepszym stanie.

Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Metoda ta jest dobra, gdy felgi można kupić bez problemu w sklepie. Jednak gdy trafią do nas felgi z zabytkowego samochodu, zakupienie nowych często graniczy z cudem. I tu jedynym sensownym wyjściem może się okazać renowacja i regeneracja takiej felgi. Proces renowacji ma na celu przywrócenie danemu elementowi nowego, bardziej efektownego wyglądu. Proces naprawy i renowacji w przypadku felgi stalowej i aluminiowej polega w pierwszej kolejności na przygotowaniu felgi do piaskowania. Felga zostaje wyprostowana, oczywiście jeśli prostowanie felgi jest konieczne. Następnie zostają uzupełnione wszystkie ubytki (spawanie pęknięć felg, uzupełnianie drobnych uszkodzeń, odprysków). Następnym etapem regeneracji jest oczyszczenie felgi z zanieczyszczeń, rdzy oraz ognisk korozji metodą piaskowania, którą opisujemy w dziale “piaskowanie felg”. Po piaskowaniu na felgach znikają wszystkie nierówności, zadrapania i inne skazy. Felga jest gładka i gotowa do malowania proszkowego. Dokładny proces malowania proszkowego znajdą Państwo w dziale “Malowanie Proszkowe”. Po wykonaniu procesu malowania proszkowego felga trafia na kilka godzin do pieca w celu wysuszenia.

Tak w skrócie można przedstawić proces renowacji i regeneracji felg aluminiowych i stalowych. Po wykonaniu w/w procesu felga wygląda jak nowa mimo swojego wieku i rodzaju uszkodzenia.

Szacunkowe ceny w/w usługi dostępne są w dziale “Cennik usług” na naszej stronie www. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Zapisz