Napis Wulkanizacja

Dorabianie Pierścieni Centrujących Do Felg Aluminiowych

- Daje nam pewność, że nasze alufelgi zostaną należycie wycentrowana i zamocowane na piaście naszego samochodu.
 
Sportowy samochod z alufelgami

Usługi / Dorabianie Pierścieni Centrującyh, Mocujących Do AluFelg

 
 
 
Pierścienie centrujące są elementem niemal niezastąpionym przy montarzu felg aluminiowych do piasty naszego samochodu. Dlaczgo warto dorobić taki pierścień centrujący ? Ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie dokładnie wycentrować koło zamocowane na piaście. Jak powszechnie wiadomo każdy rodzaj felgi charakteryzuje się różnymi parametrami. Zaliczamy do nich min. rozmiar, średnicę centralnego otworu felgi (CH.), offset (ET.) i rozstaw śrub mocujacych koło. Poniżej postaramy się wyjaśnić ich znaczenie.Rozmiar felgi aluminiowejJej rozmiar oznaczana jest zazwyczaj w calach w podany sposób: 6,5 x 16, gdzie 6.5 oznacza szerokość, a 16 srednicę zewnętrzną felgi podawaną również w calach.


Śruby mocujące koło i ich rozstawParametr ten opisywany jest zazwyczaj w nastepujący sposób: 5 x 100. Gdzie 5 to liczba śrub mocujących felgę, a 100 to średnica kręgu w którym znalazły się mocujące felgę otwory.


Otwór Centralny i jego średnica ( CH. )Jest to parametr którego wielkość odpowiada za dokładność z jaką wycentrowana zostanie felga na piaście naszego samochodu. W przypadku gdy dochodzi do rozbierzności pomiędzy otworem centrującym felgi a piastą, musimy wykorzystać pierścień centrujący. Zatem dorabianie pierścieni centrujących zmniejsza i niweluje różnice, które wystapiły między tymi dwoma elementami. Dzięki nim możemy prawidłowo dostosować otwór centrujący do konkretnego modelu samochodu.


Osadzenie felgi aluminiowej, czyli Offset ( ET )Offset jest parametrem, który ma za zadanie określić odległość płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej. Wartość ta podawana jest w milimetrach. Jej wartość może być ujemna oraz dodatnia. ET jest parametrem charakteryzującym każdą felgę aluminiową, a jej wielkość wpływa między innymi na głebokość na jaką może schować się felga w nadkolu samochodu. Dlatego bardzo ważne jest przed zakupem alufelg sprawdzenie jaki offset felgi jest dopuszczalny dla naszego samochodu.Z powodu licznych zapytań Państwa o takie właśnie pierścienie centrujące wzbogaciliśmy naszą ofertę o dorabianie pierścieni centrujących do alufelg oraz ich sprzedaż. Dokładny cennik tej usługi zawarty jest w dziale cennik. Wszystkie dodatkowe informacje udzielamy telefonicznie. Zapraszamy!
 
 

 
Zdjecie Naprawionej Felgi


 
 
     
     
 
Copyright © Wulkanizacja24.pl Projekt i Realizacja: m4k'des1gn