Napis Wulkanizacja

Komputerowe Wyważanie Kół Samochodowych

- Prawidłowo wykonane wydłuża żywotność bieżnika naszych opon oraz zwiększa nasze bezpieczęństwo oraz komfort jazdy.
 
Sportowy samochod z alufelgami

Usługi / Wyważanie Kół Samochodowych

 
 
 
Wszyscy wiemy że stan techniczny układu jezdnego ma bardzo istotny wpływ na komfort jazdy, zużycie poszczególnych elementów mechanicznych pojazdu oraz przedewszystkim bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

Ważnym elementem tego układu są koła, które jak powszechnie wiadomo należy wyważać. Czynność tą powinniśmy wykonywać przy każdej sezonowej zmianie ogumienia kół samochodowych a w przypadku opon całorocznych przynajmniej dwa razy do roku.

Ważne jest, aby wyważanie kół było wykonane profesjonalnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu co przyczyni się do mniejszego złużycia bieżnika naszych opon.

Poniżej przedsawiamy kilka oznak, które świadczyć mogą o nieprawidłowym wyważeniu kół samochodowych oraz skótki, które mogą być jego następstwem.
Najczęstrze objawy złego wyważenia kół - NiewyrównoważenieJeżeli dochodzi do sytuacji w której podczas użytkowania i eksploatacji samochodu odczuwamy drgania kół, przenoszące się na obręcz kierownicy lub nadwozie, nasilające się wraz ze wzrostem prędkości pojazdu oraz zauważyć można charakterystyczne plackowate złużycie bieżnika opon. Wówczas możemy przypuszczać że mamy do czynienia z nieprawidłowo wyważonymi kołami (niewyrównoważenie kół). Takim przypadku drgania mogą ustępować po osiągnięciu prędkości mniejszej niż 50km/h oraz nasilać się przy przekroczeniu 60km/h. Zakres tych prędkości może zmieniać się w zależności od rozmiaru opon.Skutki będące następstwem złego wyważenie kółNajczęściej występującymi skutami nieprawidłowego wyważanie kół przednich są drgania wyczuwalne na kierownicy. W przypadku kół tylnych dochodzi do charakterystycznych odgłosów dobiegających z tyłu samochodu oraz drgania całego nadwozia. Drgania te mogą powodować nienaturalne oraz pszyśpieszone złużycie wszystkich elementów samochodu, a w szczególności podwozia oraz układu kierowniczego. Znacząco wpływają również na komfort jazdy nie tylko kierowcy, ale również i pasażerów co skutkować może zmęczeniem i utratą koncetracji co zmniejsza bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Szacunkowe ceny w/w usługi dostępne są w dziale "Cennik usług" na naszej stronie www. Zachęcamy Państwa do skorzystania z usługi komputerowego wyważania kół, dostępnej w ofercie naszej firmy. Zapraszamy
 
 

 
Zdjecie Naprawionej Felgi


 
 
     
     
 
Copyright © Wulkanizacja24.pl Projekt i Realizacja: m4k'des1gn